Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Топ-5 продуктів, які подорожчали в січні

15 лютого 2018
Переглядів:
705
produktupod.jpg

Державна статистика, перейшовши на нову систему моніторингу вартості продуктів та товарів, лише в середині лютого порахувала зростання цін за січень. За даними держмоніторингу першого місяця 2018 року найбільше подорожчали складові борщового набору – овочі та м'ясо.  Про це повідомив глава Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко.

Експерти Асоціації склали ТОП-5 продуктів харчування, які найбільше подорожчали. У гривневому еквіваленті перша п’ятірка виглядає наступним чином: сало, яловичина, філе та тушка курки, яйця.

Перше місце посідає найулюбленіший продукт українців – сало, який додав за січень майже 3,5 грн. на одному кілограмі. Відтепер його середня ціна складає 72,2 грн. Для порівняння, у місті Києві сало подорожчало більш ніж на 5 грн. і коштує вже 110,6 грн. Різниця між середньою ціною в Україні й ціною в місті Києві складає 38 грн. на одному кілограмі. 

Друге місце зайняла яловичина з 2,8 грн. на одному кілограмі. На сьогодні яловичина коштує 117,1 грн. У Києві яловичина з кісткою коштує у середньому 129,1 грн. за кілограм. Тобто різниця у вартості кілограму становить 12 грн. 

Третя сходинка за філе курятини, яке піднялося в ціни майже на 2 грн. Відтепер середня ціна по Україні – 91,5 грн. за кілограм, у той час як у Києві – 93 грн.

Четверте та п’яте місце поділили яйця з тушкою курятини, які за січень додали майже по 1 грн. на кілограмі. Відтепер десяток яєць коштує майже 28 грн., а кілограм курки в тушці – 54,9 грн. Для порівняння, десяток яєць у місті Києві дорожче ніж в середньому по Україні майже на 3 грн., а кілограм курячої тушки – майже на 2 грн. 

Відсоткова ТОП-5 продуктів, які найбільше здорожчали у січні, виглядає наступним чином: капуста, буряк, морква, картопля та пшоно. 

Лідером є капуста з 14%. На сьогодні її середня ціна за даними Держстату складає майже 5 грн. за кілограм. У Києві капуста подорожчала на 16% й коштує майже 6грн. за кілограм. Тобто різниця складає 1 грн. 

Другим у цій номінації йде теж овоч із так званого «борщового набору» – буряк, який збільшився в ціні на 13%. На сьогодні його середня ціна в Україні складає 7 грн. за кілограм. Для порівняння, у столиці середня ціна 8,4 грн. Тобто складає різниця 1,4грн. на кілограмі. 

Третє, четверте та п’яте місце розділили овочі з «борщового набору» – морква і картопля, а також пшоно, які подорожчали на 7%. Відтепер середня українська ціна моркви 7,2 грн., картоплі – 6,4 грн., а пшона – 16 грн. за кілограм.

Що стосується Києва, то в столиці ці овочі коштують на 1 грн. дорожче, ніж в Україні, а крупа – на 80 коп.

Серед продуктів, які подешевшали варто відзначити гречку та цукор. Гречана крупа стала доступніше на 5%, або на 1 грн., а солодкий продукт – на 1%, або 16 коп.

Вірить, або ні державній статистиці, варто визначати кожному. Дані, які почала збирати з початку 2018 року Асоціація постачальників торговельних мереж, суттєво розходяться з державним моніторингом.

За матеріалами: 112.ua

15 лютого 2018 08:00
переглядів:
705
Додати коментар
Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.