Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Вітчизняні гібриди кукурудзи успішно конкурують з іноземними

AgroNews230202.jpg

В останні роки майже на 30% зросла кількість зарубіжних компаній на ринку України і на 20% частка їх гібридів, що значно підвищило конкуренцію на ринку насіння кукурудзи. Але вже котрий рік поспіль компанія «Маїс» залишається беззаперечним лідером інноваційних розробок не лише в Україні, а й  за її межами, доводячи, що вітчизняні гібриди успішно конкурують з іноземними.  Як компанії вдалося досягти високої врожайності своїх гібридів, ми запитали Юрія Пащенко, директора з розвитку проектів НВФГ «Компанія «МАЇС» під час міжнародних виставок «Зернові технології», Agro Animal Show та «Фрукти. Овочі. Логістика».

 

Agronews.ua: Юрію Михайловичу, як Ви вважаєте, чи будуть вітчизняні аграрії збільшувати посівні площі під кукурудзу, адже у структурі аграрного експорту ця культура займає вагому частку?

 

Юрій Пащенко: На мою думку, обсяг загальних площ під кукурудзою в Україні суттєво не зміниться. Є стала кількість посівних площ даної культури. У цьому році, якщо і буде пересів озимих культур, то він, скоріш за все, буде мінімальним, адже погодні умови сприятливі для збереження посівних площ озимої пшениці. Тому за рахунок пересіву збільшення площ під кукурудзою не планується. Можливо, зменшення посівних площ під кукурудзою відбудеться за рахунок якихось маркетингових або ринкових факторів, якщо аграрії приймуть рішення вирощувати, наприклад, сою або нут.


Agronews.ua:
Які гібриди користуються найбільшим попитом в українського споживача?

 

Юрій Пащенко: Перш за все, досвідчений спеціаліст добирає гібрид за такими показниками як продуктивність та вологовіддача на момент збирання. Адже чим менша вологовіддача, тим меншими будуть витрати на досушку зерна. Чим вища продуктивність – тим вищий прибуток отримає господарство. Різні господарі вибирають гібриди за адаптивністю до певних умов для степової зони, або лісостепової зони, поліської. Турбує тільки те, що складається таке враження, начебто нічого кращого за імпортні гібриди немає. Склався такий стереотип, що вітчизняні гібриди – це крок в минуле. Насправді ж, селекція не стоїть на місці, розвивається. В НВФГ «Компанія «МАЇС»постійно розробляються та запроваджуються оригінальні технічні рішення, які є нашими фірмовими ноу-хау. Наші гібриди успішно конкурують з іноземними гібридами. Ми створюємо нові посухостійкі гібриди, більш продуктивні, які інтенсивно віддають вологу під час збирання. Це дуже вагомий чинник для кукурудзи. Наприклад, в Німецькому науковому аграрному навчальному центрі рівень наших гібридів сягав 130-140 ц/га, в тому числі вологість зерна у деяких гібридів була на рівні 15-16 %. Причому цей показник ми зафіксували у середині вересня.

В позаминулому році один з наших гібридів на зрошенні у випробуванні дав рекордну врожайність 200,5 ц/га сухого зерна. Тобто потенціал гібридів є, селекція працює, є певні напрацювання, і це все виражається в гібридах, які можна використовувати на зерно, на силос і т.д.

Читайте також: Генетика як рушій прогресу

Agronews.ua: Як компанії вдається досягати таких показників?

Юрій Пащенко: Наші гібриди кукурудзи придатні для вирощування в усіх грунтово-кліматичних зонах вирощування та поєднують в собі високу продуктивність, посухостійкість та інтенсивну швидкість висихання зерна при дозріванні. Ми пропонуємо високоякісне насіння кукурудзи для вирощування в усіх регіонах України, а максимальні результати вже закладені генетичним потенціалом наших гібридів. Наших партнерів приваблює передусім, гарантована висока якість посівного матеріалу. Варто підкреслити, що серед національних виробників насіння гібриди кукурудзи НВФГ «Компанія «МАЇС» мають найвищу потенційну врожайність, схожість, енергію проростання насіння і найкращу адаптованість до посухи та жари. Партнери НВФГ «Компанія «МАЇС» - це різні за розмірами сільгосппідприємства, серед яких є й потужні аграрні холдинги й невеликі фермерські господарства і ми завжди щиро радіємо їхнім успіхам.

Agronews.ua: У яких країнах представлені гібриди кукурудзи НВФГ «Компанія «МАЇС»


Юрій Пащенко
: Наші гібриди зареєстровані в Білорусі. Нам вдалося на білоруському насіннєвому ринку, в буквальному сенсі, завоювати лідируючі позиції і утримувати найбільший (в представленому асортименті і обсягах) сегмент імпортованого в цю країну насіння кукурудзи протягом трьох останніх років. Конкурували ж з нашими гібридами кукурудзи на білоруському ринку кращі генетичні продукти відомих світових брендів.

Читайте також: Українські гібриди кукурудзи підкорюють Білорусь

Також ряд гібридів зареєстровані в Європейському Союзі. Але в ЄС є квоти, свої гібриди, конкуренція. Пробитися туди дуже важко, але ми над цим працюємо і в перспективі, сподіваємося, що гібриди НВФГ «Компанія «МАЇС» з’являться в Євросоюзі.

 

 

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ