Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Що робить ФАО для забезпечення прав сільських жінок

100.JPG

Напередодні Міжнародного дня жінок Христина Амарал, заступник регіонального представника ФАО у Європі і Центральній Азії, розмірковує про становище сільських жінок.

- Чому ФАО дуже серйозно ставиться до гендерних питань і до прав жінок?

- Міжнародні досвід і практика довели, що питання розширення прав і можливостей дівчаток і жінок є критично важливим для розвитку сільського господарства, для соціально-економічного прогресу і досягнення сталого розвитку в цілому. Жінки становлять значну частину робочої сили, зайнятої в сільському господарстві. ФАО визнає важливу роль і внесок сільських жінок в підвищення рівня продовольчої безпеки та боротьбу з бідністю сільського населення за рахунок розвитку сільського господарства і сільських районів. Досягнення гендерної рівності саме по собі є частиною зобов'язань ФАО щодо забезпечення прав людини по відношенню до жінок, як це встановлено міжнародними угодами, зокрема, Конвенцією про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (КЛДЖ) 1979 року, підписаної урядами всіх країн-членів ФАО, і власне гендерною політикою ФАО.

- Чи правда, що становище жінок в Європі та Центральній Азії краще, ніж в інших регіонах світу?

- Незважаючи на те, що країни регіону сильно розрізняються в тому, що стосується гендерної рівності, середні показники в Європі і Центральній Азії дійсно вказують на те, що в регіоні вищий рівень освіти і економічної активності. Але якщо ми розіб'ємо наявні дані не тільки за ознакою статі, а й за місцем розташування - наприклад, міська і сільська місцевість, нерівність стає очевидною. І в більшості країн ця нерівність виявиться не на користь сільських жінок. Вони отримують менші доходи, мають обмежені економічні можливості і, як результат, більш схильні до ризику бідності.

- З якими основними труднощами стикаються жінки в цьому регіоні світу?

- Гендерна нерівність з точки зору доступу до багатьох виробничих активів, ресурсів і послуг, таким як земля, худоба, ринки, робоча сила, послуги з розповсюдження досвіду та фінансові послуги - найчастіше знижує рівень економічних можливостей сільських жінок. Нерозвинена сільська інфраструктура і обмежений доступ до соціальних послуг істотно ускладнюють ведення домашнього господарства в сільських районах. Досить часто робота сільських жінок непомітна; час, витрачений на роботу в власних фермерських господарствах, або на ведення домашнього господарства, не враховується. Однак в ряді різних секторів, таких як рибальство, аквакультура, рослинництво, тваринництво та інші, сільські жінки постійно демонструють свою наполегливість, винахідливість і життєстійкість. За умови надання їм невеликої допомоги вони можуть перетворити труднощі, пов'язані з бідністю, голодом і важкою працею, в нові можливості на благо своїх родин і сільських громад.

- Що робить ФАО для забезпечення прав сільських жінок?

- ФАО прагне підвищувати рівень інформованості за характерними для регіону гендерними і соціально-економічними питаннями, а також щодо того, як вони впливають на розвиток сталого сільського господарства і раціональне використання природних ресурсів. Наприклад, ми публікуємо серію доповідей про гендерну ситуацію в різних країнах, так як інформованість і наявні в розпорядженні більш точні дані є життєво важливими для вироблення стратегії, захисту інтересів і просування роботи з розширення економічних можливостей сільських жінок. У той же час, при здійсненні будь-яких кроків з нашого боку ми прагнемо не залишити без уваги найбільш знедолених жінок і забезпечити їх залучення до процесу позитивних змін. Внесок, внесений сільськими жінками, критично важливий для підвищення рівня продовольчої безпеки, ведення сталого сільського та лісового господарства, раціонального використання природних ресурсів, технічного співробітництва, обміну знаннями, науково-дослідницької роботи і поширення досвіду.

- А в своєму власному житті і кар'єрі Ви відчували труднощі, пов'язані зі статтю?

- У мене була можливість отримати освіту, і я почала працювати в дуже ранньому віці. Свою першу зарплату я отримала в 18 років.

-Яку пораду ви можете дати сільським дівчаткам і жінкам?

- Моя головна порада - використовуйте кожну можливість, щоб вчитися. Вчіться, вчіться, і ще раз вчіться. Розширюйте свої горизонти. Освіта - головний важіль для розкриття нових можливостей для жінок і дівчаток, а для навчання не існує встановленого віку. Друге, не соромтеся грати активну роль в суспільстві. Майте власну позицію і приймайте участь у громадському та політичному житті вашої громади. Зробіть так, щоб ваш голос почули. Об'єднуйтеся і беріть участь в громадських асоціаціях. І нарешті, боріться за свою економічну незалежність. Коли я вступила до університету, дівчат в агрономії була меншість - ця сфера вважалася чоловічою роботою. Сьогодні менше перешкод в цьому сенсі, і багато дівчат вступають до університетів, показуючи кращі результати на вступних іспитах. Однак на деяких роботах мені доводилося старанно працювати, щоб подолати упередження. Мені випала можливість керувати колективами в різних регіонах світу і, як жінці, мені було необхідно особливо чутливо ставитися до особливостей культурного середовища і надихати інших своїм прикладом. В кінцевому рахунку, ми повинні працювати нарівні з нашими колегами-чоловіками, а не конкурувати з ними.

 

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ