Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Володимир Яковчук: Висока якість насіння компанії «Євраліс Україна» досягається завдяки французькій генетиці

AN_139.jpg

3 серпня в с. Худяки Черкаської області відбувся День французького виробника. Організаторами заходу виступили компанії «Євраліс» та «KUHN-Україна». Захід було присвячено 10-річчю від початку діяльності компанії «Євраліс» в Україні. Під час заходу з нагоди цієї ювілейної дати, AgroNews.ua вдалося поспілкуватися зВолодимиром Яковчуком, генеральним директором ТОВ «Євраліс Семенс Україна», дочірнього підприємства компанії «Євраліс» в Україні, що веде французький селекційний бізнес в Україні. Про історію успіху компанії, особливості вітчизняного насіннєвого бізнесу та плани компанії на українському ринку читайте в нашому інтервю.


AgroNews.ua :10 років Євралісу в Україні – чого ви досягли за цей термін?

Володимир Яковчук: Компанія «Євраліс Україна» дійсно розпочинала свою діяльність в Україні 10 років тому назад. Свою історію ми розпочали з інвестиції в насіннєвий завод, який знаходиться в Черкаському районі Черкаської області. Далі наша компанія продовжувала свої інвестиції в два господарства. Це дві ферми загальною площею майже 3,5 тис га на яких ми сьогодні вирощуємо наші гібриди кукурудзи, соняшнику та сої.

Якщо говорити про загальні досягнення нашої компанії в Україні, то на сьогодні можна сказати, що ми стали популярними серед українських фермерів, адже ми займаємо 10% українського ринку соняшнику. Кожен 10-й гектар насіння соняшнику в нашій країні засівається насінням компанії «Євраліс».

Якщо говорити про сегмент насіння кукурудзи, то наша компанія є також одним з основних лідерів в галузі насінництва та продажі кукурудзи – ми займаємо тут 7%-ву частку ринку. Тобто кожний 12-й гектар кукурудзи на сьогодні висівається гібридами насіння компанії «Євраліс».

AgroNews.ua: Ви є французською компанією?

Володимир Яковчук:  «Євраліс Україна» входить до складу групи компаній «Євраліс».. Компанія «Євраліс» бере свій початок від створення кооперативу в 1936 році – минулого року компанія відзначила свій 80-річний ювілей.

AgroNews.ua: Поділиться тим, завдяки чому ви досягли тих результатів, які ви на сьогодні маєте?

Володимир Яковчук: Якщо говорити про основні параметри нашого успіху, то його індикаторами є, перш за все, французька генетика, завдяки якій досягається висока якість продукції, яку ми реалізуємо в Україні.

По-друге, наш бізнес в Україні є повністю інтегрованим циклом, адже тут ми маємо власний департамент науки. Завдяки його роботі ми тестуємо всі наші продукти на адаптацію до українського клімату. Адже український фермер вирощує культури в континентальному стресовому кліматі і, зрозуміло, що ті продукти які адаптовані в ЄС не є адаптованими до України. Тому ми виводимо продукти з тією генетикою, яка найбільш адаптована до умов України.

Ще одним індикатором нашого успіху є те, що ми маємо  в Україні повний цикл виробництва – від  польової обробки до кондиціонування насіння на нашому насіннєвому заводі.

Також успіх в сильній команді комерціалізації. Ми не продаємо напряму фермерам, а ми створюємо попит нашими регіональними представниками. Відповідно, ми продаємо наше насіння через дистрибюторів і наших лояльних партнерів.

AgroNews.ua: Одна зі складових успіху агробізнесу – це якісна техніка. Яка у Вас техніка? Генеральним партнером заходу є компанія KUHN– у Вас досить багато їх техніки. Чому ви обираєте саме її?

Володимир Яковчук: Якщо говорити про техніку, яку ми використовуємо на наших господарствах, то обробка ділянок гібридизації трошки відрізняється від товарних посівів. Тому ми використовуємо власну спеціалізовану техніку.

KUHN є нашим партнером. Ми хочемо запропонувати фермеру повний цикл технологій. Зрозуміло, що перша інвестиція – це насіння, яке є потенціалом майбутнього врожаю. Отже, коли фермер вкладає кошти в насіннєвий матеріал, то він інвестує в свій майбутній прибуток. Ми обрали французького партнера KUHN, який забезпечує повний цикл всіх технологій, що використовуються на товарних посівах.

AgroNews.ua: Поділіться Вашими планами на майбутнє?

Володимир Яковчук: Вони виключно позитивні. В нас є великі амбіційні плани в Україні, адже ми хочемо рости й надалі. Ми прагнемо, щоб насінням компанії «Євраліс» засівалося ще більше гектарів. Ми плануємо розширення нашої загальної частки на ринку десь до 20% в сегменті соняшнику та до 15% в сегменті кукурудзи.

Сподіваймося також, що насіння вироблене в Україні буде мати змогу експортуватися до країн ЄС.  

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ