Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Модно бути агро – який одяг обирають найуспішніші жінки українського агробізнесу?

AgroNews05091717.jpg

Не секрет, що Агро – це модно! Сучасні комбайни, сіялки, ворушилки, розумні дрони, потужні трактори не залишають байдужими не тільки аграріїв, але й пересічних громадян. В них міць, функціональність та сучасний дизайн, яким віддають перевагу українські чоловіки - сильна половина аграрного сектору країни.

А через що виражають власну самобутність та якому стилю віддають перевагу успішні жінки, що підкорили агробізнес? Щоб дізнатися, Інформаційне агентство AgroNews.ua започатковує новий проект: «Модно бути агро». Ми з’ясуємо, як одягаються найуспішніші жінки українського агробізнесу; одягу та аксесуарам з яких рослин віддають перевагу і чи розповсюджують агромодні тенденції в маси?

Наша перша героїня –  Ірина Костюшко, власниця агрокомпанії «Зоря», голова агрокомісії, депутат Житомирської обласної ради.

Знайомство журналістів AgroNews.ua з Іриною Костюшко почалося давно, адже пані Ірина – визначний приклад української жінки, завдяки якій льонарство в Україні виходить на якісно новий рівень. До того ж, 3 роки поспіль Ірина Костюшко організує Фестиваль льону у с. Стремигород Житомирської області. А в цьому році Фестиваль набув Міжнарожного статусу та його відвідали понад 7 тисяч людей.

Комфортний одяг та відповідність до дрес-коду

Зовнішній вигляд пані Ірини дуже самобутній. Під дію її харизми, краси та сили характеру потрапляєш практично одразу, і все ж таки впевнений, оптимістичний і особливий уважний погляд видає в Ірині Костюшко сильну людину та досвідченого керівника. Я попросила розповісти про власні уподобання і ставлення до моди жінки, яка підкорила агробізнес.

«Прикладом відношення до одягу та аксесуарів для мене стала зустріч з американським мільярдером – Стюарт Резник. Маючи можливість вдягати одяг й аксесуари найдорожчих брендів, у нього був годинник, який він носив з юності. Коштував він 20 доларів. Останнім часом я обираю для себе одяг, у якому відчуваю себе комфортно. Також для мене важливим є відповідність дрес-коду в залежності для чого я його купую. Це можуть бути різні бренди: вітчизняних й іноземних виробників. Не обов’язково супердорогі та відомі бренди. Єдине, що я приділяю велику увагу взуттю та сумочкам, тому що одяг може коштувати скільки завгодно, але ці речі мають бути гарної якості. Як правило, вони дорожче коштують», - зазначила пані Ірина на початку розмови.

«Одяг з льону можна передавати у спадок, який з часом буде міцніше і дорожче»

Враховуючи те, що для мене є важливою ідея відродження льонарства в Україні – у моєму гардеробі останнім часом з’являються речі саме з льону. На превеликий жаль, лляна тканина тільки іноземного походження, але я вірю, що настануть часи, коли буде можливість купувати лляний одяг вітчизняного виробництва.

На цій світлині Ірина Костюшко в своїй найулюбленішій лляній сукні з вишивкою ручної роботи, яка була пошита на її замовлення.

«Я відчуваю себе в ній комфортно й завжди користуюсь можливістю, коли можу її одягнути. І вона не втрачає свою якість. У цьому й особливість льону – з роками він стає тільки міцнішим. Льняна тканина не втрачає свою якість з роками та під час прання. Тому коли в гробницях знаходили фараонів, лляний одяг після стількох століть не втрачав свою якість. Також у цій сукні легше відчувається спекота, і це ще одна особливість лляної тканини» - зазначає вона.

І дійсно, основні властивості льону це - зносостійкість і міцність; екологічність; повітропроникність; здатність відводити тепло і вологу.

«Саме з льону - довгунця який виростила на наших полях, я хочу виробити тканину ручної роботи на старовинному обладнанні»

«Для того щоб виробити тканину з льону - довгунця потрібен як мінімум рік, саме стільки часу займає повний ланцюг виробництва лляного полотна. Спочатку  льон - довгунець потрібно  виростити (з березня по вересень), потім викласти його у валки для того, щоб він близько 30-40 днів вилежався, що є наступним  після вирощування етапом виготовлення лляного полотна.

Синтетичну тканину можна виготовити протягом 4 – 6 тижнів, а натуральну з льону близько 1-го року. Але я сподіваюсь, не потрібно пояснювати в чому різниця між синтетичним одягом та натуральним з льону, і тут справа не лише в корисних властивостях тканини з натуральної сировини, а в особливій енергетиці, яка  передається з теплом та турботою від працелюбних рук наших бабусь.

Саме з льону - довгунця який виростила на наших полях, я хочу виробити тканину ручної роботи на старовинному обладнанні. Це робочі місця для бабусь на селі, а для нас ексклюзивна лляна тканина ручної роботи, одяг з якої можна передавати у спадок, який з часом буде міцніше і дорожче», - зазначає пані Костюшко.

Дійсно, льон володіє унікальними властивостями, що сприяє людству звертатися до нього не одне тисячоліття. І сьогодні, незважаючи на грандіозний розвиток хімічної промисловості по виготовленню різних штучних волокон і синтетичних матеріалів, вирощування льону і виробництво з нього тканин і ниток не зменшилася. Льон залишається популярним, як і багато тисяч років тому.

Дещо з історії льону

Про лляні тканини можна прочитати вже в Біблії, а зразки цих тканин, які використовувалися людьми в VIII–III ст. до н.е., були виявлені в стародавніх розкопках в Швейцарії. Це підтверджують музеї, в яких зберігаються стародавні знахідки. Навіть про методи отримання льону розповідають нам старовинні фрески, малюнки на грецьких вазах. Його розстеляли, сушили, потім м’яли, тріпали, і чесали, після чого пряли. Під лляними вітрилами ходили судна, на лляних полотнах дійшли до нас шедеври живопису. Вважається, що по-справжньому серйозно виготовленням лляних тканин зайнялися в стародавній Індії майже 9000 років тому. Потім цю справу запозичили Ассирія, Вавилон, Єгипет і інші країни. Особливо з виготовлення лляних тканин прославився Єгипет, де отримували найтонші, майже прозорі тканини, – через п’ять шарів такої тканини просвічувало тіло.

Якість лляної тканини визначається по довжині нитки, отриманої з 1 кг пряжі. Наприклад, якщо з 1 кг пряжі отримано 10 км нитки, то номер такої нитки – 10. А тепер уявіть, що єгипетські ткачі пряли нитки з номером 240. Як же вдавалося це єгиптянам? Відповідь на це запитання проста – секрет виготовлення таких ниток людством загублений. Така тканина цінувалася за ціною золота. Отже, носили одяг з найтоншого льону тільки царствені особи і жерці. А ще з льону виготовляли бинти для сповивання тіл померлих. З Єгипту льон перейшов в Грецію, про нього писав давньогрецький історик Геродот. Він доніс до нас відомості про те, що в дар Афіні Родоській принесли тканина, нитка якої складалася з 360 найтонших ниток. Таку тканину, що була на вагу золота, виробляли і в стародавній Колхіді, тобто там теж знали про ці секреті. Історики припускають, що похід аргонавтів у Колхіду за золотим руном» був пов’язаний саме з метою розгадки секрету виготовлення найтоншої лляної тканини. Секрет не дійшов до нас.

Ллняні шати полюбилися і римлянам, а від римлян льон запозичили галли і кельти, інакше кажучи, вся Західна Європа. У Середньовіччі та в епоху Відродження лляні тканини були найбільш поширені. Але поступово давні секрети виготовлення тонких тканин губилися, а льон у деяких країнах стали використовувати на примітивному рівні. Так чи інакше, льон використовували і в Середній Азії, і в Австралії, і в Східній Європі.

Звідки прийшла культура льону до нас на Русь? Історики припускають – з Греції. У всякому разі, до утворення Київської Русі льонарством вже давно займалися слов’янські племена, в Прибалтиці в язичницькі часи були боги-покровителі льону. Літописець Нестор у «Повісті временних літ» розповідає про те, як обробляли льон, а також про виробництво лляних тканин і масла Печерськими ченцями.

"Тут справа не лише в корисних властивостях тканини з натуральної сировини, а в особливій енергетиці , яка  передається з теплом та турботою від працелюбних рук наших бабусь" - Ірина Костюшко

Цілющі властивості льону

На Русі з особливою повагою ставилися до льону, його цінували за цілющу силу, а чистий, білий лляний одяг був символом моральної чистоти.

 

А за останній час інтерес до лляних тканин виріс і з тієї причини, що людство оцінило екологічність льону в цьому світі, з точки зору не тільки матеріального, але і духовно-морального.

Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ