Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Порядок відшкодування ПДВ для сільгоспвиробників буде вдосконалено

3-05.jpg

Питання відшкодування ПДВ виробникам сільськогосподарської продукції на сьогоднішній день стоїть дуже гостро. І справа не лише в несвоєчасному повернені коштів аграріям через недостатнє державне фінансування,  хоча й ця проблема також потребує ефективного вирішення.

Найбільшим каменем спотикання стало нарахування в повному обсязі бюджетної дотації для тих виробників, які одночасно займаються як дотаційною, так і недотаційною діяльністю. Йдеться про недосконалість Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. № 179 «Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру отримувачів бюджетної дотації, а також порядку надання відповідної інформації Державною фіскальною службою та Державною казначейською службою».

Згідно з даною постановою, сільськогосподарські підприємства, які одночасно займаються дотаційною та недотаційною діяльністю, наприклад, вирощуванням зернових та виробництвом молока і м’яса, стикаються з проблемою не отримання у повному обсязі «бюджетної дотації для розвитку с/г товаровиробників та стимулювання виробництва с/г продукції» в рахунок погашення понесених витрат по ПДВ. Тобто, замість 100% дотації вони отримують 55% через законодавчо визначений неправильний механізм прорахунку ПДВ у вищезгаданій Постанові.

Про дану проблему Асоціації тваринників України стало відомо від її членів, зокрема, ТОВ «Бучачагрохлібпром» (Тернопільська обл.) – великого підприємства, яке займається як рослинництвом, так і тваринництвом, і є одним із лідерів в регіоні за виробництвом молока. Голова наглядової ради ТОВ «Бучачагрохлібпром», Герой України, Голова ТООР «Аграрний союз Тернопільщини» Петро Іванович Гадз звернув увагу на недосконалу формулу прорахунків відшкодування бюджетної дотації, за якою підприємство недоотримує значну частину належних йому бюджетних дотаційних коштів.

Схема нарахувань дотацій досить складна, але якщо говорити коротко, то вона зручна для Державної фіскальної служби та Держказначейства, оскільки ПДВ від дотаційної та недотаційної діяльності сумується, й остаточна кількість коштів, що підлягає поверненню платнику, вираховується від загального ПДВ, сплаченого підприємцем за дотаційну та недотаційну діяльність. Це полегшує адміністрування ПДВ, яке обраховується в автоматичному режимі. Та, за фактом, підприємець недоотримує велику суму коштів. Таким чином, підприємству стає невигідно займатися дотаційною діяльністю.

Одним із механізмів вирішення проблеми, на думку Петра Гадза, стане розмежування в податковій декларації обсягів дотаційної і недотаційної діяльності на 2 додатки, тоді бюджетна дотація вираховуватиметься окремо за кожним видом діяльності, що забезпечить справедливе відшкодування ПДВ, яке, в свою чергу, дозволить підприємству отримати більше коштів на розвиток.

Дане питання вже порушувалося Асоціацією тваринників України на круглому столі за темою «Розвиток виробництва та експорту м’яса в Україні», організованого 26 липня 2017 року за ініціативи Асоціації тваринників України, МінАПК, Офісу підтримки реформ, за підтримки проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», за участю профільних органів, експертів, галузевих аграрних асоціацій, міжнародних організацій, виробників та найбільших експортерів продукції тваринництва з різних регіонів України.

Крім того, позитивне вирішення зазначеного питання знайшло підтримку з боку Прем’єр-Міністра України Гройсмана Володимира Борисовича під час робочої поїздки з питань тваринництва в липні 2017 року в Тернопільську обл. на ПОП «Іванівське», в якій також брало участь ТОВ «Бучачагрохлібпром» і особисто голова наглядової ради ТОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Іванович Гадз.

Таким чином, з огляду на важливість та гостроту проблеми, голова Асоціації тваринників Ірина Паламар звернулася із відповідним офіційним листом до Заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Трофімцевої О.В. із проханням ініціювати від імені МінАПК внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. № 179 «Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру отримувачів бюджетної дотації, а також порядку надання відповідної інформації Державною фіскальною службою та Державною казначейською службою» в частині  отримання у повному обсязі сільськогосподарськими товаровиробниками, які одночасно займаються дотаційною та недотаційною діяльністю,  бюджетної дотації для розвитку с/г товаровиробників та стимулювання виробництва с/г продукції.

У МінАПК відреагували на дане звернення схвально й оперативно. Міністерством уже розпочата робота з удосконалення механізму нарахування та виплати бюджетної дотації, про що Заступник Міністра АПК з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева зазначила у листі-відповіді від 21.08.17. За її словами, проект відповідного нормативно-правового акту буде в установленому порядку розміщено на офіційному веб-сайті МінАПК для його громадського обговорення, і найближчим часом він буде погоджений і прийнятий Урядом.

«Завдяки нашій спільній роботі з МінАПК зроблено ще один важливий крок у напрямку допомоги в розвитку аграрних підприємств, - зазначила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. – Такі дії сприятимуть нарощуванню виробництва дотаційної продукції і зменшення впливу на розмір реалізації іншої продукції».

За матеріалами: прес-служба АТУ

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.