Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

У Європі лише дві країни не мають ринку землі

13 лютого 2018
Переглядів:
639
zemlya222.jpg

Нині у Європі лише дві країни не мають ринку землі – Україна та Білорусь. Всі інші країни, які провели цю реформу, отримали з цього величезну користь: до них прийшли інвестиції, вони розвиваються.

Про це заявив словацький політик, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош.

Екс-міністр економіки Словаччини погодився із тим, що Україні сьогодні справді бракує реєстрів землі, однак запевнив, що це можливо зробити.

«От є 28 гектарів землі, які є власністю семи мільйонів людей. І реєстр землі там існує. Отже це можливо зробити. Але чому досі не зроблено – бо це вигідно тим людям, які зловживають цим. Та це аж ніяк не на користь звичайних людей, бо все, що вони можуть зробити з цією землею – здати в оренду великим агрохолдингам. Але коли є тільки така можливість, то здати землю орендарям можна дуже дешево», – каже реформатор.

І попри те, зазначив словацький політик, українська земля – одна з найкращих у Європі.

«Є порівняння щодо вартості землі у Польщі, в інших країнах та в Україні. От в Україні земля найкраща. Та те, що зараз в Україні – це не проти країни, це проти людей та Конституції! я – власник землі. то як можна мені заборонити її продати, якщо це моя власність? Як можна заборонити мені робити з цією землею все, що я забажаю? Так, можна ввести якість обмеження щодо продажу, наприклад, що можна буде продавати землю лише фізичним та юридичним особам України. Це все можливо зробити», – зауважив Іван Міклош.

Разом з тим він додав, що нині у Європі ринку землі немає лише у двох країнах:

«Це Білорусь та Україна. Всі інші країни, які провели цю реформу, отримали з цього величезну користь. До них прийшли інвестиції, вони розвиваються. Так, популістам легко вдається блокувати це рішення і вони знаходитимуть чимало причин, чому не потрібно створювати ринку землі.

І критики будуть завжди це критикувати. Але вони не пропонують іншого вирішення проблеми. Звісно, коли проводяться реформи, можуть бути і помилки, але реформи треба робити! А не просто говорити, нібито це неможливо. Таким чином у вас ніколи не буде реформ, натомість, буде тривати така складна ситуація у державі», – підсумував Іван Міклош.

За матеріалами: zik.ua

13 лютого 2018 16:30
переглядів:
639
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.