Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

На якісні гібриди не вистачає грошей, а замість новинок можуть продати і “старинки”

15 лютого 2018
Переглядів:
4707
357.jpg

Урожайність більшості сільгоспкультур в минулому сезоні суттєво зменшилась у порівнянні з попередніми роками. Аграрії не отримали очікуваних прибутків і вишукують шляхи їх збільшення. Відчуваючи безсилість перед кліматичними змінами та примхами природи чимало підприємств і фермерів вбачають за доцільне змінити структуру посівів вже цієї весни.

 

В сільгосппідприємствах країни середня врожайність, приміром, соняшнику впала в 2017 році на 9,4%, а кукурудзи – на 18,9%. У минулому сезоні показники врожайності опустилися найнижче за три останні роки – до 21,3 ц/га та 58,7 ц/га відповідно (за даними Держстату). Недоотримали аграрії також врожай цукрового буряку, озимого ячменю та інших культур, а втрати обнадійливого сорго взагалі сягнули 30%. 

Попри довіру аграріїв до обраних ними раніше гібридів експерти фіксують певні «кліматичні» зміни вподобань. Приміром, аналітики прогнозують незначне скорочення в нинішньому сезоні посівних площ під кукурудзою порівняно з минулим роком, зокрема в областях поза межами кукурудзяного поясу. Наразі помітна зацікавленість аграріїв у насінні кукурудзи більш дешевого цінового сегменту.

Проте наш аналіз свідчить, що не все ідеально і з забезпеченням вітчизняних аграріїв насінням нових гібридів. По-перше, залишаються сумніви щодо 100%-ї адаптації нових сортів до швидкозмінних кліматичних умов в Україні. 

По-друге, не всі нові гібриди потрапляють в сівалки українських аграріїв того ж року чи наступного слідом за європейськими та американськими фермерами, про що запевняють деякі експерти. Приміром, в каталозі насіння на 2018 рік для українського ринку від дуже відомої західної насіннєвої компанії наводяться дані про фактичну урожайність так званих нових гібридів кукурудзи на полях європейських країн, починаючи з далекого, вже зовсім не «нового» 2014 року. Красномовні також дані про відсутність сертифікації насіння 20-40% вже проанонсованих нових гібридів різних культур.

І по-третє, обсяги постачання насіння нових гібридів у розмірі 1-8% від всього арсеналу насіннєвих компаній в Україні – це занадто мало, щоб зрівнятися по урожайності з кращими західними зразками. Звичайно, позначається обмеженість фінансових ресурсів у вітчизняних сільгосппідприємств, і особливо – у дрібних фермерів. Але з іншого боку це свідчить ще і про пасивність та ретроградство багатьох аграріїв.

За матеріалами: agroday.com.ua

15 лютого 2018 07:30
переглядів:
4707
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.